Karácsonyi cipődoboz akció Felvidéken is

2010. november 22., címkék: adománygyűjtés, szlovákiai diakóniai központ, nyilas misi

A Diakóniai Központ az idén is meghirdette a Nyilas Misi Karácsonya akciót. November végéig várják az adományokat.

Zsinat és diakónusszentelés Felvidéken

2010. november 11., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), szlovákiai diakóniai központ, zsinat, zsinati ülés

"Bár a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház nem ratifikálta a közös alkotmányt, kifejezésre juttatta az együttműködés iránti készségét minden téren."

Jótékonysági napok Komáromban: a Timóteus Idősek Otthonát támogatják

2010. október 26., címkék: szlovákiai diakóniai központ, Határon túl, jótékonysági aukció, szlovákiai reformátusok (szrke), Hírek

Az idén már második alkalommal szervezi meg a Kézről kézre avagy a nagy cserebere jótékonysági napokat a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja.

Pénzbeli adományokat is várnak az iszapkatasztrófa károsultjai számára

2010. október 18., címkék: szlovákiai diakóniai központ, természeti katasztrófák, adománygyűjtés

A Szlovákia Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja - a korábban meghirdetett természetbeli adományok mellett - pénzbeli gyűjtést is szervez.

Németországi segítség az ipolysági templomnak

2010. június 18., címkék: szlovákiai diakóniai központ, Határon túl, templomfelújítás, szlovákiai reformátusok (szrke)

A felszámolás alatt álló bielefeldi templom berendezése kel új életre a most épülő ipolysági református templomban.

Felvidéki összefogás

2010. június 15., címkék: szlovákiai diakóniai központ, adománygyűjtés, Határon túl, árvíz, szeretetszolgálat (mrsz), haiti

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja ezúttal az árvízkárosultak számára gyűjt adományt.

Közel ezren regisztráltak Szlovákiában a Szeretethídra

2010. május 19., címkék: szlovákiai diakóniai központ, Határon túl, Szeretethíd, szeretethíd, május 22., szlovákiai reformátusok (szrke)

Közel ezren regisztráltak Szlovákiában az egész Kárpát-medencére kiterjedő Szeretethíd elnevezésű önkéntes programra.

Több mint tizennyolcezer euró adomány gyűjtöttek a felvidéki reformátusok

2010. április 26., címkék: Határon túl, szlovákiai diakóniai központ, segélyakció

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja az utóbbi hónapokban két gyűjtést is meghirdetett. Egy tűzvész következtében otthontalanná vált család és a január elején födrengés sújtotta haitiek számára a felvidéki református gyülekezetek és magánszemélyek összesen 18 273,40 eurót adományoztak.

Diakóniai információs nap Komáromban és Kassán

2010. március 17., címkék: szlovákiai diakóniai központ, adománygyűjtés, vad lilla, Határon túl, szeretethíd, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), információs nap, szlovákiai keresztyén egyház

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja a szeretetszolgálattal kapcsolatos tájékoztató jellegű napot szervez Komáromban március 20-án a Selye János Egyetem konferencia-központjában.